Kosmetologie Ostrava

Vrásky, stejně jako každou jinou nemoc je lepší řešit zavčas, zkrátka preventivně. Vrásky nejsou jenom o stavu kůže, jsou odrazem našeho celkového zdravotního a psychického stavu. Abyste hezky vypadaly, případně nejen ženy ale i pánové hezky vypadali, nestačí jen podstoupit kosmetický nebo chirurgický zákrok. Je třeba v prvé řadě hodit za hlavu problémy, eliminovat stres a najít duševní klid a rovnováhu. Což je v dnešní uspěchané době tak trochu nereálná představa. Na druhou stranu jsou věci, nad kterými kontrolu mít můžeme. A tím je dostatek spánku a odpočinku, dostatek pohybu a především, mít pod kontrolou svůj jídelníček. Vyvážená strava by měla být přiměřeně kalorická ale i dostatečně pestrá, plná vitamínů a vlákniny a to vše by měl završit pravidelný pitný režim! Bez něj můžete podstupovat kosmetologické zákroky opakovaně a výsledek bude krátkodobý. Vyvážený způsob života, sebou zaručeně přinese zdraví fyzické, ale i to duševní a úsměv, kterým pak obdarujete okolí, Vás bude bezpochyby činit krásnými i v očích ostatních. A nyní si pojďme říci, že dospějete k rozhodnutí podstoupit některý z kosmetických zákroků. Pokud budete mít zájem o kosmetické korekce vzhledu, jste na správném místě. Poskytujeme velmi málo invazivní metody korekce vzhledu, pomocí kyseliny hyaluronové, aplikací botulotoxinu a lifting obličeje nitěmi. Kosmetologie Ostrava.

Kyselina hyaluronová Ostrava

Kyselina hyaluronová je látka, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Společně s kolagenem udržuje kožní buňky pružné. Pomáhá se zadržováním vody v tělesných tkáních a nachází se v extracelulárním matrixu, což je prostor mezi buňkami, kde zadržuje vodu a tím zajišťuje kolagen a elastin stále pružný. Použití kyseliny hyaluronové je velmi široké, zejména v medicíně a v kosmetologii. V kosmetologii se využívá především pro schopnost hyaluronu vázat vodu. Kyselina hyaluronová se používá ve formě filleru. Jedná se o injekční aplikaci výplňového materiálu, který zajišťuje zmenšení hloubky vrásky či modelaci určité partie obličeje. Známá a velmi žádána je korekce nosu, nosoretních vrásek, zvětšování objemu rtů, tváří a obličejového oválu.

Aplikace filleru není bolestivá, jde o velmi drobné vpichy, není se tedy čeho obávat. Je-li to však nutné, lze v případě potřeby toto ošetření provádět v místním znecitlivěním kůže. Po ošetření kyselinou hyaluronovou je požadovaný estetický efekt ihned viditelný. Zároveň však vzniká mírný otok po vpichu, který se vstřebá většinou v průběhu tří dnů, kolem rtů může být tato doba delší, neměla by však být delší než jeden týden.

Po aplikaci kyseliny hyaluronové se doporučuje šesti hodinový klidový režim. Následující den až dva je dobré se vyhýbat vysokým teplotám, například v sauně, na masážích či bazénech a zhruba týden mrazivému počasí. Kontraindikací při použití kyseliny hyaluronové jsou autoimunitní choroby, akutní infekce, alergie na kyselinu hyaluronovou, dermatomyositis, lupus, revmatoidní artritida, imunosupresi a alergie na lidocain. Kosmetologická úprava kyselinou hyaluronovou se často kombinuje s dalšími metodami, např. aplikací botoxu nebo niťovým liftingem obličeje.

Botulotoxin Ostrava

Botulotoxin (botox) je produkt bakterie Clostridium botulinum. V medicíně se začal využívat při léčbě svalových křečí nejprve v neurologii, urologii a očním lékařství. Botox také pomáhá v boji proti migréně či nadměrném pocení. Postupně našel uplatnění i v estetické medicíně, hlavně při korekci vrásek, které jsou tvořeny stahem mimických svalů. V současnosti patří k jedné z nejúčinnějších metod na odstranění vrásek a získání mladistvého vzhledu. Pro korekci vrásek se botulotoxin aplikuje nejčastěji mezi obočí a kořene nosu, do oblasti čela a kolem očí. Pro zamezení nadměrného pocení pak do podpaží a dlaní. Neaplikuje se v případě spodní části obličeje, kde jsou projevy stárnutí způsobené gravitací.

Aplikace botoxu je rychlá a téměř bezbolestná metoda a proto není ani potřeba provádět ji v místní anestezii. Po aplikaci již malé dávky enormně zředěného roztoku botulotoxinu dojde k znehybnění mimického svalu. Tato látka pak zabraňuje přenosu nervového vzruchu na sval a tak jej dočasně inaktivuje. Při správném dávkování a vhodně aplikované je preparát účinný a zcela bezpečný. Ošetření botulotoxinem (botoxem) trvá kolem půl hodiny a účinek korekce je viditelný do dvou týdnů po aplikaci. Působení botoxu trvá asi půl roku a po této době je možné zákrok opakovat.

Po dobu čtyř až šesti hodin po aplikaci se nedoporučuje ležet, cvičit či se předklánět, aby látka nemigrovala mimo určené zóny. Ovšem je naprosto v pořádku vrátit se do práce a pokračovat v běžných sociálních aktivitách. K nejčastějším vedlejším účinkům patří tvorba modřin, otoků a bolest hlavy. Ty však zmizí většinou do dvou dnů. Pokud podstupujete toto ošetření pravidelně, sval časem tzv. zleniví a samovolná tvorba vrásek v místě aplikace zmízí úplně. Bezpečnost této skupiny látek nebyla stanovena pro kojící a těhotné ženy a proto by se měly během tohoto období ošetření botulotoxinem vyhnout.

Niťový lifting Ostrava

Projevy stárnutí v podobě vrásek a poklesu kůže se u každého projevuje v jiném věku. Lifting pomocí nití je moderní miniinvazivní metoda pro vytvarování kůže v oblasti obličeje, krku a jiných částí těla. Metoda je obzvlášť efektivní při tvarování kontury obličeje pozvednutím ústních koutků, obočí, tváře a krku. Zákrok pomocí nití vytvoří liftingový efekt bez nutnosti podstoupit chirurgickou operaci a výsledkem je velmi přirozený vzhled. Nitě rozdělujeme do dvou skupin. Za prvé zpevňující nitě, tzv. mezonitě, které se aplikují do podkoží jako síť, kolem níž se vytvoří kolagen a tím zajistí vyplnění a zpevnění pokožky v aplikované oblasti. Díky tomu pleť získá opět svůj objem a vrásky se vyhladí. Druhou skupinou jsou liftingové nitě. Tyto nitě mají zoubky, díky kterým se pevně fixují v tkáni, pozvednou ji a stejně jako kolem mezonití se vytvoří kolagenový karkas, zajišťující dlouhodobější účinek. Jak mezonitě tak i liftingové nitě jsou plně biokompatibilní s tkáněmi organismu, nevyvolávají nežádoucí reakce, časem se plně rozloží na vodu a oxid uhličitý se přirozeně absorbuje. Niť se zcela vstřebá během 6 až 8 měsíci, ale efekt vypnutí a zpevnění tkáně zůstává od dvou do pěti let. Výsledný efekt po zákroku je viditelný ihned, avšak postupem času se vytvořený kolagenový karkas zvýrazní. Délka účinku záleží na typu a věku pleti a hlavně schopnosti kůže regenerovat. Tyto procedury jsou indikované pacientům, pro které ještě není vhodný větší chirurgický zákrok, ale již jsou patrné známky poklesu kůže. Hovoříme o preventivní anti-age terapii. Niťový lifting se provádí v lokálním znecitlivění a nevyžaduje žádnou speciální přípravu předem, je časově nenáročný a bez nutnosti rekonvalescence.

Mezoterapie Ostrava

Mezoterapie je maloinvazivní zákrok, pomocí kterého se do pokožky obličeje, krku, dekoltu a jiných částí těla vpravuje kosmetický prostředek mikrojehličkami. Účinná látka se aplikuje do povrchových, středních a hlubokých vrstev kůže (epidermis, dermis) a také k podkožnímu tuku. Pomocí této terapie se dají řešit problémy s únavou a dehydratací pleti, vrásky, pigmentové skvrny a akné. V oblasti obličeje se používá pro redukci tuku, zpevnění kůže, léčbu strií a celulitidy. Mezoterapie je vhodná i pro stimulaci růstu vlasů a jejich posílení. Samotné mikrojehličkování podporuje tvorbu buněk elastinu a kolagenu a společně s léčivým roztokem aplikovaného séra se efekt zvyšuje. Zákrok je možné provádět v místním znecitlivění, ale i bez něj, jde o téměř bezbolestné ošetření. Rekonvalescence po zákroku je velmi krátká a výsledek je viditelný téměř okamžitě. Již po prvním ošetření je efekt znatelný, avšak pro stabilizaci výsledku je dobré proceduru podstoupit vícekrát. Při mezoterapii se často používají séra obsahující kyselinu hyaluronovou, vitamíny, aminokyseliny a látky pro redukci tuku tzv. lipolitika. Pokožka se po mezoterapi rozjasní, získá mladistvější vzhled a potřebnou hydrataci.